JW-Forum: Codzienne Badanie Pism - JW-Forum

Skocz do zawartości

• 8 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Codzienne Badanie Pism (Tekst dzienny inaczej)

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • Rejestracja 08-April 11
  • LocationRFN
  • Religion:Bożków brak

Napisano 09 January 2012 - 05:44

Dołączona grafika

Cytat

Niedziela 8 stycznia

Nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia (2 Tym. 3:1). Obecnie chrześcijanie żyją w świecie pełnym zagrożeń (2 Tym. 3:2-5). Szatan wie, że ma już niewiele czasu, dlatego wzmaga wysiłki, by pochłonąć każdego, kto jest nieostrożny (1 Piotra 5:8; Obj. 12:12, 17)

Oj, ile ja się tego nasłuchałem... całe życie, a moi rodzice nasłuchali się tego całe swoje życie, a dziadkowie znowuż całe swoje : )

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   kremówka 

• Advanced Member
  • Grupa Members
  • Postów 223
  • LocationNeverland
  • Religion:życie jest moją religią

Napisano 09 January 2012 - 13:25

Zaś ja 2 Tym 3 1-5 najczęściej używałam do wstępów w służbie,przeważnie chwytał,bo prawie każdy dziś narzeka na czasy.Też kiedyś uważałam,że żyjemy w okropnych czasach,ale teraz myślę,że nie jest aż tak źle,pod warunkiem,że nie damy się pochłonąć przez tą syntetyczną kulturę,która zewsząd nas otacza (cały czas jestem pod wrażeniem Fahrenheita) :)
"Wolę swoją snów dolinę,obok której płynie czas"

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 09 January 2012 - 20:08

Dołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 12 January 2012 - 21:41

To tekst na jutro, wstawiony już dzisiaj dla gorliwych badaczy pisma : )

Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 15 January 2012 - 20:59

W środę jest „pociecha” dla wykluczonych, ale najpierw trzeba okazać skruchę i nasmarować kolana : )

Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   kremówka 

• Advanced Member
  • Grupa Members
  • Postów 223
  • LocationNeverland

Napisano 16 January 2012 - 13:42

Wyświetl postUżytkownik Oko-Rentgen dnia 15 January 2012 - 20:59 napisał

W środę jest „pociecha” dla wykluczonych, ale najpierw trzeba okazać skruchę i nasmarować kolana : )

ze skruchą u mnie kiepsko,niczego takiego nie odczuwam,kolana faktycznie muszę pomału smarować,za pasem sezon rowerowy,zamierzam pobić swój rekord :)

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 16 January 2012 - 20:29

Wyświetl postUżytkownik kremówka dnia 16 January 2012 - 13:42 napisał

ze skruchą u mnie kiepsko,niczego takiego nie odczuwam,kolana faktycznie muszę pomału smarować,za pasem sezon rowerowy,zamierzam pobić swój rekord :)

A to masz zamiar jeźdźić na salę rowerem? ; ) U mnie ze skruchą jest tak, że jak rozcinam pyszne bułeczki, to co nieco kruszy mi się na stół i potem trzeba tę narobioną „skruchę” posprzątać : )

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 20 January 2012 - 19:58

Dołączona grafika

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 21 January 2012 - 22:13

Dołączona grafika

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   kremówka 

• Advanced Member
  • Grupa Members
  • Postów 223
  • LocationNeverland

Napisano 23 January 2012 - 00:24

Czemu Jehowa taki jest,czemu wymaga,żeby najlepsze lata młodości poświęcić na latanie z gazetkami,na pocenie sie w sztywnych garniturkach,czy nie wie,że młodość ma swoje prawa,prawo do chodzenia z głową w chmurach,do stąpania metr nad ziemia,do pierwszych miłości,do randek przy świetle księżyca,do szaleństwa,do buntu,do pierwszych życiowych błędów i niepowodzeń,dlaczego odbiera im sie prawo do przeżycia tego wszystkiego,dlaczego muszą w sobie to tłumić,ten piekny okres już nigdy sie nie powtórzy,nikt im go nie odda :(

Dla wszystkich młodych piękne słowa Marka Twaina :

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj".

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 24 January 2012 - 20:14

Dołączona grafika

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 26 January 2012 - 23:02

Dołączona grafika

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2667
  • LocationRFN

Napisano 26 February 2012 - 15:38

Dołączona grafika

Co do piątkowego tekstu dziennego: mimo że już piątek minął, to świadkom proponuję się zaopatrzyć w specjalne maseczki, żeby nie wdychać skażonego powietrza tego świata. Jak można dorosłym ludziom wciskać takie bajki? : )

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   robert 

• Pielgrzym71
  • Grupa Members
  • Postów 1304
  • Rejestracja 18-December 11

Napisano 15 July 2012 - 18:26

Niedziela 15 lipca

Do swej świątyni przyjdzie prawdziwy Pan (...) oraz posłaniec przymierza (Malach. 3:1)

Gdy Jehowa i Jezus dokonali inspekcji duchowej świątyni, stwierdzili, że namaszczeni chrześcijanie są pilnie zajęci dostarczaniem domownikom wiary aktualnego pokarmu duchowego. Mimo różnych trudności, już od roku 1879 na łamach Strażnicy publikują oni prawdy biblijne dotyczące Królestwa Bożego. Jezus zapowiedział, że gdy podczas „zakończenia systemu rzeczy” przybędzie dokonać przeglądu swojej czeladzi, zastanie niewolnika zajętego dostarczaniem „pokarmu we właściwym czasie”. Nazwie go szczęśliwym i „ustanowi (...) nad całym swoim mieniem” na ziemi (Mat. 24:3, 45-47). Jako Głowa zboru Chrystus powierzył „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” zarządzanie ziemskimi sprawami Królestwa. Postanowił, że poprzez Ciało Kierownicze, reprezentujące tego niewolnika, będzie udzielał wskazówek namaszczonym „członkom czeladzi” i towarzyszącym im „drugim owcom” (Jana 10:16)

"... nie da się - nawet w wirtualnym świecie - siedzieć okrakiem na barykadzie..."
John Proctor

" Wiara to rzeka przez mój krajobraz "

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   robert 

• Pielgrzym71
  • Grupa Members
  • Postów 1304

Napisano 16 July 2012 - 21:42

Poniedziałek 16 lipca

Idź w pokoju do swego domu. Zobacz, wysłuchałem twego głosu, aby okazać ci względy (1 Sam. 25:35)

Dawid wielokrotnie miał okazję oddać wet za wet, ale tego nie robił (1 Sam. 24:3-7). Jednak któregoś razu omal nie uległ gniewowi. Gdy posłał swoich ludzi do zamożnego Nabala, ten ich zwymyślał, choć strzegli jego trzód i pasterzy. Dawid, prawdopodobnie ze względu na znieważonych sług, zdecydował się wziąć odwet. Kiedy wyruszył wraz z nimi przeciwko Nabalowi i jego domowi, pewien młodzieniec poinformował o wszystkim Abigail, roztropną żonę Nabala, i zachęcił ją do działania. Abigail natychmiast przygotowała hojny dar i wyszła Dawidowi naprzeciw. Spotkawszy go, pokornie przeprosiła za zuchwałość męża i odwołała się do bojaźni, jaką Dawid żywił przed Jehową. Dawid pohamował swój gniew i powiedział: „Błogosławiona bądź (...) ty, która powstrzymałaś mnie dziś od obciążenia się winą krwi” (1 Sam. 25:2-34)
"... nie da się - nawet w wirtualnym świecie - siedzieć okrakiem na barykadzie..."
John Proctor

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   John Proctor 

• odstępca od odstępców
  • Grupa Members
  • Postów 1445
  • Rejestracja 18-October 11
  • Religion:mam swoją religię

Napisano 17 July 2012 - 11:13

Wyświetl postUżytkownik robert dnia 15 July 2012 - 18:26 napisał

Niedziela 15 lipca

Do swej świątyni przyjdzie prawdziwy Pan (...) oraz posłaniec przymierza (Malach. 3:1)

Gdy Jehowa i Jezus dokonali inspekcji duchowej świątyni, stwierdzili, że namaszczeni chrześcijanie są pilnie zajęci dostarczaniem domownikom wiary aktualnego pokarmu duchowego. Mimo różnych trudności, już od roku 1879 na łamach Strażnicy publikują oni prawdy biblijne dotyczące Królestwa Bożego. Jezus zapowiedział, że gdy podczas „zakończenia systemu rzeczy” przybędzie dokonać przeglądu swojej czeladzi, zastanie niewolnika zajętego dostarczaniem „pokarmu we właściwym czasie”. Nazwie go szczęśliwym i „ustanowi (...) nad całym swoim mieniem” na ziemi (Mat. 24:3, 45-47). Jako Głowa zboru Chrystus powierzył „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” zarządzanie ziemskimi sprawami Królestwa. Postanowił, że poprzez Ciało Kierownicze, reprezentujące tego niewolnika, będzie udzielał wskazówek namaszczonym „członkom czeladzi” i towarzyszącym im „drugim owcom” (Jana 10:16)

Fundament i najważniejsza nauka religii Świadków Jehowy.
Gdy się obudziłem, olśniło mnie, że pośród wszelkich mądrości narodów, pomiędzy nieprzebranymi skarbami przysłów, brylantami wszechwiedzy, diamentami ostatecznego zrozumienia, nic nie da się porównać ze skromnym polskim zdaniem, które brzmi: Życie jest jak gówno na kole - raz jest w górze, raz jest w dole. Nie znam niczego w dorobku poznawczym kultur i cywilizacji, w uniwersalnym wysiłku filozofii od Sumeru poprzez Grecję, Konfucjusza, Talmud i chrześcijaństwo aż do szkoły wiedeńskiej, egzystencjalizmu i logiki formalnej, co dałoby się porównać z głębią tego stwierdzenia. Co z równą precyzją i siłą obrazowania oddałoby to, o co właściwie chodzi. Tak mnie ta myśl pocieszyła, że wstałem z łóżka i od razu się ogoliłem.

Leopold Tyrmand - "Dziennik 1954"

Literacka wizja WTSu: https://www.youtube.com/watch?v=ne6Jpk-QHjc

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   robert 

• Pielgrzym71
  • Grupa Members
  • Postów 1304

Napisano 17 July 2012 - 21:06

Wtorek 17 lipca

Jeżeli (...) komuś z was brakuje mądrości, niech prosi Boga, bo on daje wszystkim szczodrze i bez wypominania — a będzie mu dana
(Jak. 1:5)

Czy wierzysz w tę natchnioną obietnicę? Ktoś może sądzić, że do wywiązywania się z obowiązków zborowych brakuje mu mądrości. W takim razie mógłby się bardziej skupić na zdobywaniu wiedzy ze Słowa Bożego i publikacji biblijnych. Powinien się zastanowić, czy poświęca wystarczająco dużo czasu na studium Pisma Świętego i czy modli się o mądrość. W odpowiedzi na modlitwę Salomona Bóg dał mu „serce mądre i odznaczające się zrozumieniem”, dzięki czemu mógł on ‛rozróżniać między dobrem a złem’, gdy sądził Izraelitów (1 Król. 3:7-14). Owszem, sytuacja Salomona była wyjątkowa. Możemy jednak być pewni, że Jehowa udzieli każdemu mężczyźnie mądrości potrzebnej do należytego dbania o trzodę Bożą (Prz. 2:6)
John Proctor

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   robert 

• Pielgrzym71
  • Grupa Members
  • Postów 1304

Napisano 18 July 2012 - 21:08

Środa 18 lipca

Będę grać Bogu mojemu, dopóki będę istniał (Ps. 146:2)

Dawid spędził za młodu mnóstwo czasu na polach w pobliżu Betlejem, gdzie doglądał trzód swego ojca. Pasąc owce, mógł obserwować wspaniałe dzieła stwórcze Jehowy: rozgwieżdżone niebo, „zwierzęta polne” czy „ptactwo niebieskie”. Zachwycony tym, co widział, zaczął komponować poruszające serce pieśni. Wysławiał w nich Stwórcę wszystkich tych cudownych rzeczy. Wiele utworów Dawida możemy obecnie znaleźć w Księdze Psalmów (Ps. 8:3, 4, 7-9). Pieśni, które ułożył ten bogobojny muzyk i kompozytor, przetrwały próbę czasu. Pomyślmy — przeszło 3000 lat po narodzinach Dawida miliony ludzi żyjących w różnych warunkach i w różnych częściach świata stale szuka w psalmach Dawida pocieszenia i nadziei (2 Kron. 7:6; Ps. 34:7, 8; 139:2-8; Am. 6:5)

John Proctor

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   robert 

• Pielgrzym71
  • Grupa Members
  • Postów 1304

Napisano 19 July 2012 - 21:24

Czwartek 19 lipca

U Wszechwładnego Pana, Jehowy, poszukałem schronienia

(Ps. 73:28)

„Wszechwładza” to nadrzędna pozycja, najwyższa władza. Mamy wszelkie powody, aby Jehowę Boga określać mianem Najwyższego (Dan. 7:22). Jako Stwórca, jest On Władcą ziemi i całego wszechświata (Obj. 4:11). Jest również naszym Sędzią, Ustawodawcą i Królem, gdyż skupia w swoim ręku całą władzę sądowniczą, ustawodawczą i wykonawczą (Izaj. 33:22). Ponieważ zawdzięczamy Bogu swe istnienie i jesteśmy od Niego całkowicie zależni, powinniśmy uznawać Go za Wszechwładnego Pana. Bodźcem do popierania Bożego zwierzchnictwa będzie pamiętanie, że „Jehowa utwierdził swój tron w niebiosach, a jego królowanie objęło swą władzą wszystko” (Ps. 103:19; Dzieje 4:24). Jeśli opowiadamy się za zwierzchnictwem Jehowy, musimy pozostawać wobec Niego niezłomnie lojalni, nieskazitelni.

John Proctor

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   robert 

• Pielgrzym71
  • Grupa Members
  • Postów 1304

Napisano 20 July 2012 - 20:58

Piątek 20 lipca

Przodujcie w okazywaniu sobie nawzajem szacunku (Rzym. 12:10)

Istnieje wiele sposobów okazywania szacunku współwyznawcom. Na przykład oprócz poświęcania im czasu powinniśmy też poświęcać im uwagę. Wzór pod tym względem daje nam Jehowa. Psalmista Dawid powiedział: „Oczy Jehowy są zwrócone ku ludziom prawym, a jego uszy ku wołającym o pomoc” (Ps. 34:15). Staramy się naśladować Boga, kierując nasze ‛oczy i uszy’, czyli całą uwagę, ku braciom — zwłaszcza tym, którzy zwracają się do nas o pomoc. Pokazujemy tym, że darzymy ich szacunkiem. Szukamy także sposobności do wyprzedzania się w okazywaniu szacunku każdemu, również osobom z pozoru niewiele znaczącym. Czyniąc tak, będziemy umacniać panującą w zborze miłość braterską i jedność. Dlatego nie tylko zwyczajnie okazujmy szacunek drugim, ale w tym przodujmy. Czy jesteś zdecydowany tak właśnie czynić?

John Proctor

Opcje tematu:

• 8 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »