JW-Forum: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej - JW-Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2668
  • Rejestracja 08-April 11
  • LocationRFN
  • Religion:Bożków brak

Napisano 25 May 2011 - 14:01

Cytat

Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej – cotygodniowe zebranie w religii Świadków Jehowy, odbywające się w Sali Królestwa. Jest to kurs, na którym są szkoleni głosiciele. Szkoła Teokratyczna wyposaża członków zboru do głoszenia dobrej nowiny, a mężczyzn dodatkowo do publicznego przemawiania. Obecnie podręcznikiem w Szkole jest książka Odnoś pożytek z teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej. Program zebrania jest we wszystkich zborach taki sam, a publikowany jest co miesiąc w Naszej Służby Królestwa (a dodatkowo elektronicznie całoroczny na Watchtower Library), a czytanie Biblii na dany tydzień dodatkowo w Kalendarzu Świadków Jehowy. Identyczny program jest przedstawiany we wszystkich 107 210 zborach w 236 krajach (2009) (...)
(źródło)

Dołączona grafika
Książka Odnoś pożytek z teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej
to oprócz Biblii aktualny podręcznik w Szkole Teokratycznej (na zdjęciu po portugalsku)

Dołączona grafika

--
Zobacz również:

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   kremówka 

• Advanced Member
  • Grupa Members
  • Postów 223
  • LocationNeverland
  • Religion:życie jest moją religią

Napisano 20 November 2011 - 21:51

Jak zaznaczono TSSK to kurs,szkoda tylko,że w niektórych zborach "prowadzący" te kursy nie wiedzieli o co w lekcjach chodzi,nie byli kompetentni oceniać czasem o klasę pojętniejszych uczniów,to było żenujące.

Sam podręcznik oceniam dobrze,moje koleżanka dzięki świetnemu opanowaniu dykcji,czy też modulacji (już nie pamietam)otrzymała dobrą pracę,wymagającą tych umiejętności,mnie samej też przydało sie kilka lekcji.Może Wam też się do czegoś przydała?
"Wolę swoją snów dolinę,obok której płynie czas"

#3 Guest_gedeon_*

• Grupa Guests

Napisano 20 November 2011 - 22:29

Myślę, że jest tak jak piszesz, z każdej nauki można czerpać korzyści z TSSK też.
Prowadzono z należytą sumiennością dawała możliwości nabycia pewności siebie, ja osobiście nauczyłem się wielu technik wpływania na ludzi, co w życiu mi nie raz pomogło.
Dzisiaj gdy poznałem techniki NLP (Programowanie neurolingwistyczne)wiem, że TSSK ma wiele cech spólnych z NLP.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2668
  • LocationRFN
  • Religion:Bożków brak

Napisano 20 November 2011 - 23:40

Wyświetl postUżytkownik kremówka dnia 20 November 2011 - 21:51 napisał

Może Wam też się do czegoś przydała?

Mimo że ostatni mój punkt został przez prowadzącego „wujka” negatywnie oceniony, wcześniej zawsze wszystkie inne punkty były OK, to mam raczej dobre wspomnienia dziwnego konstruktu, jakim zwie się TSSK. W treści zawarte w tej „szkole” oczywiście nie wnikam, bo na to trzeba by było napisać chyba osobny post a może nawet i dwa albo nowy temat : ) Analizując moje ostatnie podrygi w organizacji, doszedłem do takiego przypuszczenia, że „dwóję od wujka” na koniec - oczywiście mój koniec w organizacji ma się rozumieć - mogłem zaliczyć profilaktycznie, żeby mnie ładnie ściągnąć do parteru, bo napierały już na mnie komitety sądownicze, na które musiałem być przecież ładnie mentalnie przygotowany. A może był to po prostu już jakiś „zły” omen, że niebawem wylecę? Nie wiem, być może, nie będę się o takie drobnostki dzisiaj spierał : ) Niemniej samo przemawianie z podium przed setką ludzi pomogło mi w późniejszych przemównieniach w prawdziwej szkole przed uczniami/studentami, nawet niekiedy bez kartki lub jakiegokolwiek szkicu.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   samotnia 

• włóczykij
  • Grupa Members
  • Postów 14
  • Rejestracja 11-March 12

Napisano 11 March 2012 - 20:45

Rzeczywiście, ja również dostrzegam wiele zalet TSSK.
Bardzo się przydaje, zresztą osoby pracujące w korporacjach dostrzegą podobieństwo "nauczania".
Jedną z wielu zalet wymienionych tu przez Was jest pokonanie tremy, umiejętność "popierania" argumentów odpowiednimi gestami, słuchanie i wiele podobnych.
Podsumowując to bardzo przydatne lekcje w życiu prywatnym i zawodowym, pod warunkiem, że się było pilnym uczniem ;)

Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.

— Ernest Hemingway
Komu bije dzwon

Opcje tematu:

Strona 1 z 1