JW-Forum: Pamiątka 2014 - JW-Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Pamiątka 2014

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2668
  • Rejestracja 08-April 11
  • LocationRFN
  • Religion:Bożków brak

Napisano 22 February 2014 - 21:16

Jak zwykle każdego roku to samo - Pamiątka... czyli generalnie nic nowego: przesuwanie talerzyków i wiejąca nudą atmosfera:

Cytat

Pamiątka śmierci Jezusa

Serdecznie zapraszamy na okolicznościowe spotkanie związane z obchodami rocznicy śmierci Jezusa. Sprawdź najbliższe miejsce tej uroczystości.

Serdecznie zapraszamy

W noc przed swą śmiercią Jezus polecił uczniom, by upamiętniali ofiarę, którą wkrótce miał złożyć. Powiedział im: „Czyńcie to na moją pamiątkę” (Łukasza 22:19).

W roku 2014 rocznica śmierci Jezusa przypada na poniedziałek 14 kwietnia, po zachodzie słońca. Świadkowie Jehowy zapraszają Ciebie oraz Twoją rodzinę i przyjaciół do wysłuchania krótkiego przemówienia, które wyjaśni, dlaczego śmierć Jezusa ma tak wielkie znaczenie.

Wstęp jest wolny. Zapraszamy na uroczystość zorganizowaną w Twojej okolicy.
(Link)

Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   katolik 

• Member
  • Grupa Members
  • Postów 25
  • Rejestracja 21-February 14
  • Religion:Kościół Rzymsko-Katolicki.

Napisano 22 February 2014 - 23:50

Często uważane przez ŚJ za jedyne święto, którego obchodzenie nakazał według Biblii Jezus Chrystus.Podstawą biblijną obchodzenia Pamiątki jest m.in. Pierwszy List do Koryntian, 11 rozdział wersety 23 do 25:

„i złożywszy podziękowania, połamał go i rzekł: 'To oznacza moje ciało, które jest za was. Czyńcie to na moją pamiątkę'. Podobnie uczynił też z kielichem, gdy po spożyciu wieczerzy powiedział: 'Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi. Czyńcie to, ilekroć będziecie go pić, na moją pamiątkę'.”

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Oko-Rentgen 

• * * * * *
  • Grupa Administrators
  • Postów 2668
  • Rejestracja 08-April 11
  • LocationRFN
  • Religion:Bożków brak

Napisano 02 March 2014 - 21:39

Aaa... ziewać mi się chce, dodam jeszcze tylko, że na tamtej oficjalnej stronie jest coś takiego jak 'Znajdź najbliższą lokalizację' - w wolnej chwili sprawdzę na ile i jak to działa.

Opcje tematu:

Strona 1 z 1